Hlavní obsah
Michal Horák Foto: Alice Bochňáková

Francouzské úřady: Zich utonul bez cizího zavinění

Jako utonutí bez cizího zavinění hodnotí francouzské úřady úterní smrt zpěváka Karla Zicha při potápění u korsických břehů. Utonutí označil za příčinu smrti soudní lékař. Včera to potvrdila česká konzulka ve Francii Ljuba Svobodová.

Michal Horák Foto: Alice Bochňáková
Francouzské úřady: Zich utonul bez cizího zavinění

Francouzští policisté, kteří se případem zabývali, podle konzulky také vyloučili, že by se instruktor, v jehož společnosti Zich byl, dopustil nějaké chyby.

Policie prý rovněž soudí, že nešlo o následek dekomprese po rychlém vynoření z hloubky. Podle informací zveřejněných v tisku se Zich s instruktorem potápěli asi do dvaceti metrů, což je ještě považováno za poměrně bezpečnou hloubku.

Vzhledem k tomu, že příčina úmrtí byla jasná, nedal prokurátor příkaz k pitvě, řekla dále konzulka.

Prokurátor už také podle ní vydal povolení k převozu těla do ČR. Převoz se uskuteční zřejmě až příští týden a postará se o to asistenční služba AXA. Zatím jsou Zichovy tělesné pozůstatky v márnici v korsickém Bonifaciu. Tamní nemocnice se odmítla k případu vyjádřit.

Podle dalších informací získaných ČTK se policisté domnívají, že Zich se mohl částečně stát obětí zmatku, který se ho zmocnil, když se na moři zvedl vítr a vlny. Tomu však odporuje vyjádření potápěčského instruktora Radomila Hertla, který v osudných chvílích Zicha doprovázel a podle něhož byl Zich na hladině ve zcela normálním stavu a nepropadal panice.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků