Hlavní obsah
Naomi Wattsová jako Diana Foto: Bontonfilm

Film o zesnulé princezně Dianě označili kritici za otřesný

Nový snímek Diana, jenž se soustřeďuje na poslední dva roky života britské princezny, která zemřela při dopravní nehodě v Paříži před 16 lety, kritici jen pár hodin po premiéře naprosto rozcupovali. Hlavní roli v kontroverzním snímku, který měl premiéru ve čtvrtek, hraje australská herečka britského původu Naomi Wattsová.

Naomi Wattsová jako Diana Foto: Bontonfilm
Film o zesnulé princezně Dianě označili kritici za otřesný

Britský list The Times ocenil Wattsovou, že "předvedla to nejlepší, co mohla v rámci hrozně trapného scénáře", nicméně film je i tak "otřesný a vlezlý".

"Chudák princezna Diana," napsal kritik listu The Guardian Peter Bradshaw. "Děsivou pravdou je, že 16 let po onom hrozném dni v roce 1997 zemřela (Diana) další příšernou smrtí. A to kvůli mučivě dobře míněnému, uctivému a sentimentálnímu životopisnému filmu o jejích problematických posledních letech, prošpikovanému bizarními, kašírovanými dialogy – představa bulváru o tom, jak slavní a významní lidé mluví v soukromí," dodal.

Snímek vychází z knihy Kate Snellové z roku 2001 Diana: Her Last Love, která líčí známost Diany s londýnským kardiochirurgem pákistánského původu Hasnatem Khanem. Podle ní Dianina aféra s Dodim Al-Fayedem, která v létě 1997 skončila smrtí obou milenců při nehodě v Paříži, měla v Khanovi jen vyvolat žárlivost. Vztah Khana a Diany skončil jen několik týdnů před její smrtí. Toto tvrzení ale mnozí, kteří byli princezně blízcí, popírají.

Královský rozvod

Diana se v roce 1996 rozvedla po 15 letech často bouřlivého manželství s britským následníkem trůnu princem Charlesem, s nímž měla dva syny – Williama a Harryho.

Naomi Wattsová přišla na londýnskou premiéru společně s britsko-indickým hercem Naveenem Andrewsem, který hraje na plátně jejího milence. V rozhovorech s novináři připustila, že šla do rizika, když souhlasila s rolí princezny Diany.

Na dotaz stanice BBC, zda film může urazit Dianiny syny, odpověděla: "Doufejme, že pokud se půjdou na ten film podívat, budou mít pocit, že jsme to udělali uctivým a citlivým způsobem. Pokusili jsme se vylíčit její osobnost nejlepším možným způsobem," dodala. Britská královská rodina ovšem zatím snímek převážně ignoruje.

Někteří kritici se zmiňují také o tom, že Wattsová se Dianě ani moc nepodobá – a na natáčení musela mít umělý nos. V obsazení filmu je ale jedinou známou hvězdou. Andrews se zatím nejvíc zapsal rolí v televizním seriálu Ztraceni, i když si před 17 lety zahrál také ve filmu Anglický pacient. V České republice bude film Diana uveden 19. září.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků