Hlavní obsah
Meryl Streepová jako Železná lady Foto: Archiv, Právo

Film o Thatcherové s Meryl Streepovou bude mít premiéru později

Film o bývalé britské premiérce Margaret Thatcherové s Meryl Streepovou v hlavní roli bude mít v amerických kinech premiéru až 30. prosince letošního roku. Snímek nazvaný The Iron Lady přesto stihne kvalifikaci na oscarové nominace. V českých kinech se objeví 1. března 2012.

Meryl Streepová jako Železná lady Foto: Archiv, Právo
Film o Thatcherové s Meryl Streepovou bude mít premiéru později

Filmovou biografii ženy, která v politickém světě proslula přezdívkou Železná lady, natočila režisérka Phyllida Lloydová. Premiéra byla původně naplánovaná na 16. prosince, společnost Weinstein Co. však v neděli oznámila změnu.

Předposlední prosincový den se bude snímek exkluzivně promítat v New Yorku a Los Angeles, do širší distribuce se dostane 13. ledna.

Obraz života ambiciózní ženy v mužské disciplíně

Podle Americké filmové akademie umění a věd musí být film, který se chce ucházet o oscarovou nominaci, uvedený v Los Angeles nejpozději o půlnoci 31. 12.

The Iron Lady odhalí život dnes již legendární britské političky a soustředí se i na cenu, kterou za svou úspěšnou dráhu musela zaplatit.

Podle tvůrců není dokumentem o vládnutí Margaret Thatcherové, je spíše obrazem života ambiciózní ženy, která si získala pevné místo v historicky především mužské disciplíně.

Kromě Streepové ve filmu hrají Jim Broadbent, Anthony Head, Richard E. Grant a další. Scénář napsal Abi Morgan, producentem je Damian Jones.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků