Hlavní obsah
Jan Žampa (vlevo) a David Šmídt ve studiu Foto: Jaroslav Špulák, Právo

Eddie Stoilow pozvou na Jupiter

Pražská kapela Eddie Stoilow dokončuje realizaci nového alba. Nazvala je Jupiter a do světa je vyšle 6. května. Na přelomu února a března představí singl Sun Is Shining.

Jan Žampa (vlevo) a David Šmídt ve studiu Foto: Jaroslav Špulák, Právo
Eddie Stoilow pozvou na Jupiter

„Říkáme, že jsme stylově trochu schizofrenní kapela, ale bereme to spíš tak, že je to pro nás takový můstek. Nám samotným naše hudební orientace schizofrenní nepřipadá, protože skládáme přirozeně, intuitivně, buď u kytary, nebo klavíru. Na nové desce budou různorodé aranže, takže na ní bude třeba písnička, která je skoro až folková, stejně jako skladby posílené elektronickými zvuky,“ vysvětluje klávesista David Šmídt.

„Jsme žánrově široce rozkročeni a inspirací je nám opravdu mnoho stylů. V kapele jsme si prošli vším podstatným, od poslouchání Franka Zappy přes desky Pink Floyd až třeba po Skrillexe. Proto se ten náš stylový myšlenkový pochod špatně unifikuje. Pokud jde o zvuk a žánr alba, může se tato – řekněme tedy – schizofrenie ještě více zdůraznit. Pokud jde ale o koncerty, na nich je to semknuté, protože všechno hrajeme naživo,“ vysvětluje zpěvák Jan Žampa.

Skupina Eddie Stoilow vznikla v roce 2003. Dosud vydala tři alba, Jupiter bude její čtvrté.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků