Hlavní obsah
Vojtěch Dyk Foto: Tino Kratochvil

Dyk, Černochová a Ruppert slaví s B-Side Bandem

Osmnáctičlenný nadžánrový B-Side Band slaví už 10. narozeniny. Sobě i fandům daruje speciální koncerty v Praze a Brně s Vojtěchem Dykem, Matějem Ruppertem a dalšími.

Vojtěch Dyk Foto: Tino Kratochvil
Dyk, Černochová a Ruppert slaví s B-Side Bandem

Band se ukáže 4. prosince v 19:30 v La Fabrice v Praze a 18. prosince v 19:30 v brněnském Metro Music Baru. Podpoří ho Vojtěch Dyk, Tereza Černochová, Matěj Ruppert, Roman Dragoun, Jiří Kučerovský, Kamil Slezák či Michal Žáček.

Skupinu založil v roce 2006 trumpetista a bandleader Josef Buchta. Sestává z 18 špičkových instrumentalistů. Hodně známá začala být kolem roku 2010, kdy zahájila spolupráci se zpěvákem Vojtou Dykem. Vydali kritikou oceňované album a odehráli spoustu úspěšných koncertů. V roce 2014 kapela vydala i instrumentální CD Meeting Point a první autorské studiové album pod názvem Deska.

Spolupracují také s Danem Bártou, jeli turné s americkým zpěvákem a držitelem Grammy Kurtem Ellingem, koncertovali s kvartetem New York Voices i britským vokálním triem The Puppini Sisters.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků