Hlavní obsah
 

Dva zoufalci v novém filmu od režiséra Okresního přeboru

V únoru zamíří do kin Kobry a užovky, nový film uznávaného režiséra Jana Prušinovského, který má na kontě Okresní přebor nebo Čtvrtou hvězdu. Do hlavních rolí dvou zoufalců obsadil bratry Matěje Hádka a Kryštofa Hádka.

 
Dva zoufalci v novém filmu od režiséra Okresního přeboru

”Ten text se mi dostal do ruky někdy okolo roku 2011. Když jsem ho dočetl, dostal jsem strašný vztek, že jsem ho nenapsal já. Tak jsem se s Jaroslavem Žváčkem spojil a přesvědčil jsem ho, abych ho mohl alespoň režírovat,“ řekl režisér.

„Moje první setkání s bratry Hádkovými proběhlo v nějakém pražském klubu v brzkých ranních hodinách. To už je hodně dlouho. V tom scénáři je několik scén, které mi vzpomínku na Hádky za rozbřesku okamžitě oživily. Kryštof s Matějem se také střídali v jednom bytě v činžáku, kde jsem chvíli bydlel. Měl jsem spoustu času je tak nějak studovat, aniž by o tom vůbec věděli. Nabídku přijali okamžitě, nedělal jsem žádné kamerovky. Já jsem na tento film vlastně nedělal kamerovky s nikým,“ doplňuje Prušinovský.

Hlavní postavy jsou totální zoufalci - Užovka (Matěj Hádek), který nemá před čtyřicítkou ani práci, ani ženu, ale je rozumnější než jeho bratr Kobra (Kryštof Hádek), feťák a zlodějíček, který žije s věčně opilou matkou (Jana Šulcová).

Dále hrají Jan Hájek, Lucie Polišenská, Lucie Žáčková či David Máj. V kinech bude snímek 19. února 2015.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků