Hlavní obsah
Roni Size zahraje na festivalu Rock for Churchill. Foto: Coda Music Agency

Do Vroutku lákají Irie Révoltés a Roni Size

Hlavními hvězdami 18. ročníku festivalu Rock For Churchill, který začne v pátek v přírodním areálu Myslivna u Vroutku u Podbořan, jsou nadžánroví Irie Révoltés, kteří se letos loučí s kariérou, a významný představitel drum and bassu Roni Size. V sobotu zase bude lákadlem obnovená Gaia Mesiah a syn Boba Marleyho Ky-Mani. Na festivalu vystoupí na padesát kapel. Poprvé se bude hrát na třech pódiích.

Roni Size zahraje na festivalu Rock for Churchill. Foto: Coda Music Agency
Do Vroutku lákají Irie Révoltés a Roni Size

Na hlavním pódiu se první festivalový den představí německá skupina Irie Révoltés, která se proslavila svou energickou směsí ska, punku, hip hopu a keltských motivů a jež oznámila, že letos ukončí kariéru. Dále pak zahrají belgičtí rockeři Triggerfinger anebo mladá maďarská kapela Bohemian Betyars, která zakončí páteční program na hlavním pódiu svým divokým punk-folkem.

Z tuzemských kapel se představí J.A.R., Skyline a Priessnitz. Taneční šapitó bude mít v pátek dvě jasné hvězdy. V půl jedenácté rozjede svůj crackhousový set DJ Zinc a o půlnoci ho vystřídá legenda drum and bass Roni Size.

Hlavním magnetem sobotního programu bude syn Boba Marleho Ky-Mani Marley, který se věnuje podobně jako jeho otec reggae a také hip hopu. Rock For Churchill je také jediným festivalem, kde letos vystoupí obnovená Gaia Mesiah, která se dala dohromady v nejslavnějším složení se zpěvačkou Markou Rybin.

Dýdžejské scéně bude v sobotu vévodit drumandbassová dvojice Dub Phizix & Strategy a francouzské duo Cosmic Boys, které se v ČR se svým minimal technem představí vůbec poprvé.

Zahrají i PSH, Prago Union anebo Paulie Garand.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků