Hlavní obsah
Kabaret Velázquez Foto: Jan Komárek

Divadlo Macabre se inspirovalo Velázquezem

Nový projekt Kabaret Velázquez připravilo divadlo Macabre pod vedením Jana Komárka. Taneční inscenace, ve které se objeví i Irina Andreeva z Teatru Novogo, je inspirovaná malbami Diega Velázqueze. Premiéra se uskuteční 2. a 3. září v malém sále Divadla Archa.

Kabaret Velázquez Foto: Jan Komárek
Divadlo Macabre se inspirovalo Velázquezem

Dílo je velmi vizuální, Jan Komárek se věnoval světelnému designu, ze který dostal i cenu festivalu Next Wave a spolupracoval se souborem Nanohach. O hudební doprovod na preparovanou kytaru a kalimbu se přímo na scéně postará Komárkův kolega z kanadské emigrace Rainer Wiens.

V představení vystoupí i česká hráčka na violu da gamba Hana Fleková. Tančit budou barokní tanečnice a choreografka Andrea Miltnerová, zakladatelka Teatru Novogo Fronta Irina Andrejeva a převážně v Argentině působící tanečnice tanga Patricie Poráková, která též příležitostně vystupuje se soubory Farma v jeskyni a Spitfire company. Výtvarnou stránku vytvořila mladá slovenská designérka Lenka Kuchareková.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků