Hlavní obsah
Jan Cina je princem Šíleně smutné princezny Studia DVA. Foto: arciv Studia DVA

Divadla dál hrají online z jeviště i hospody

Ačkoli od 11. května platí, že divadla mohou hrát pro maximálně sto diváků, pro většinu scén je tato možnost z důvodů přísných hygienických opatření i ekonomických důvodů nevýhodná. Proto stále udržují s diváky kontakt online a vysílají ze záznamu i živě, a to z nejrůznějších prostředí, z jeviště i z hospody.

Jan Cina je princem Šíleně smutné princezny Studia DVA. Foto: arciv Studia DVA
Divadla dál hrají online z jeviště i hospody

Soubor Cirk La Putyka uvede ve středu 13. května poprvé svou první inscenaci La Putyka inspirovanou hospodským prostředím ze skutečné putyky. Jinak uzavřený Hostinec u Bernatů v obci Třešňová obsadí 13. května od 20 hodin svým živým novocirkusovým představením s dvaceti účinkujícími včetně několika unikátních hostů a kapely.

Nepůjde o klasickou reprízu La Putyky, ale o večer touto inscenací inspirovaný, s mnoha novými a překvapivými momenty. Vysílán bude v rámci projektu Cirk La Putyka (A)live a #kulturunezastavis zdarma na sociálních sítích souboru a na Mall.tv.

Na stejný večer, jen o hodinu dřív, připravilo pražské Studio DVA online speciál s Janem Cinou, Berenikou Kohoutovou, Janem Krausem a Bobem Kleplem, věnovaný úspěšné muzikálové adaptaci legendárního pohádkového filmu Šíleně smutná princezna, kterou Studio DVA uvádí již čtvrtým rokem na své scéně s výše zmíněnými protagonisty.

Městské divadlo Brno se tento týden vrací ze záznamu ke své autorské hudební inscenaci Brněnské kolo složené z brněnských pověstí a legend (13. – 15. 5.). Pražské Divadlo na Vinohradech připravilo záznamy svých inscenací Motýl na anténě/ Audience (13. 5. od 14.00) s výborným výkonem Jiřího Maryšky v roli Sládka, hru Lenky Lagronové Nikdy (13. 56. od 20.00), na víkend pak Shakespearovu komedii Zkrocení zlé ženy (15. 5.) a adaptaci Neffovy ságy z raných podnikatelských dob Sňatky z rozumu (16. 5.).

Záznam inscenace Brittenovy opery Zneuctění Lukrécie (14. 5.), činohry Kuřačky (16. 5.) a baletu v choreografii Jiřího Pokorného Útěk obra / Rumpback Runner (19. 5.) má na svém online repertoáru Národní divadlo moravskoslezské z Ostravy. Záznam inscenace opery Leoše Janáčka Její pastorkyňa na svém webu zpřístupní Jihočeské divadlo z Českých Budějovic (15. 5.).

Stále běží seriály

Kdo si oblíbil živá setkávání s herci, ten se může těšit na Andreu Elsnerovou a Marka Holého z jeviště vinohradské scény (14. 5.) anebo na hereckou i manželskou dvojici Simona Vrbická a Václav Kopta z jeviště komorního Divadla Viola (13. 5.). V hereckých setkáním pokračuje neúnavně i Klicperovo divadlo v Hradci Králové ve večerech Podkroví live, stejně jako pražské Divadlo v Celetné, které tento týden uvádí Livestream s Jitkou Nerudovou, Mílou Tichým a Honzou Zadražilem (13. 5.) a Martinem Hofmanem Něžná je noc (14. 5.).

Kontakt s diváky udržují i obě divadla, která se rozhodla vytvářet ve spolupráci s nimi živé divadelní seriály. Novými díly tak pokračuje Operace Archa z Divadla F. X. Šaldy v Liberci (15. 5.) i Velmi křehké větve pražského Činoherního klubu (14. 5.). Liberečtí herci čtou navíc každý večer dospělým divákům na dobrou noc, tento týden herci Martin Polách a Ondřej Kolín z povídek Karla Poláčka, stejně tak i herci Divadla Kalich, tento týden bude číst Barbora Munzarová povídku Františka Němce Na té naší vísce (17. 5.).

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků