Hlavní obsah
Obal knižní novinky Foto: Portál

Člověk není nábytek, říká tesař, který radí lidem

Člověk není nábytek, to je jedna z rad dobrého řemeslníka v knize Američana Jona Gordona Tesař (Portál, přeložila Hana Antonínová, 114 stran). Získává ji majitel rodinné softwarové firmy Michael poté, co omdlel při ranním joggingu.

Obal knižní novinky Foto: Portál
Člověk není nábytek, říká tesař, který radí lidem

Gordon, zabývající se poradenstvím se zaměřením na výchovu řídících osobností, napsal jednoduchý literární příběh. Michael potkal tesaře, který ho po ztrátě vědomí a pádu ošetřil. Při děkovné návštěvě zjistil, že je v jeho zachránci víc než jen to, co dokáže manuálně zručný člověk.

Rozhodne se jeho prosté rady přijímat. S vědomím posledních slov lékaře, než opustil nemocniční lůžko: „Pamatujte, život nám nedává upozornění pro nic za nic. Berte takovou výstrahu vážně. Dělejte věci jinak.“

Čtenář vnímající Michaelovo uzdravování fyzické i duševní prožívá příběh spojující knihu rad podnikatele Dalea Carnegieho Jak vést úspěšný a plnohodnotný život a román Alchymista Paula Coelha.

Není to opisování, jen stručná inspirace moderního světa končící aforismem Nelsona Mandely: Nesuďte mě podle mých úspěchů, ale počtu pádů, po kterých jsem dokázal vstát.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků