Hlavní obsah

Člen švédské akademie pobouřil americké literáty

Americká literatura je podle člena švédské akademie věd Horace Engdahla příliš vzdálená okolnímu světu a „ignorantská“. S evropskou se prý nedá srovnávat. Zámořští autoři jsou podle něj „příliš vnímaví vůči trendům v masové kultuře“. Engdahl je členem poroty, která příští týden vyhlásí letošního nositele Nobelovy ceny za literaturu.

Člen švédské akademie pobouřil americké literáty

Jeho prohlášení vzbudilo v Americe pobouření. „Člověk by předpokládal, že stálý tajemník akademie, která předstírá znalost, ale historicky přehlížela Prousta, Joyce a Nabokova, nás ušetří svých kategorických přednášek,“ reagoval editor časopisu The New Yorker David Remnick.

Podobně zareagoval i Harold Augenbraum z nadace National Book Foundation, která uděluje americkou cenu National Book Award: „Taková poznámka mě nutí, abych si myslel, že pan Engdahl četl jen velmi málo z alternativní americké literatury a má jen omezené povědomí o tom, co dnes literaturu tvoří.“

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků