Hlavní obsah

Cimrmani už balí kufry na Altaj

Přípravy na Expedici Altaj - Cimrman (EAC) vrcholí. Cimrmanologové, kteří se na začátku srpna pokusí zdolat altajský masiv, mají za sebou již několik cvičných výstupů. V rámci příprav členové týmu podnikli výpravy po českých a slovenských horách.

Cimrmani už balí kufry na Altaj

První výstup s podporou veřejnosti proběhl již 12. května, a to na zříceninu hradu Bezděz. Výstup na vrchol byl veden stejnou cestou, jakou se vydal sám J. Cimrman, který tím vyjádřil svůj hold K. H. Máchovi.

Druhou tréninkovou zastávkou se pro členy EAC stala nejvyšší hora Českého středohoří Milešovka.

V červnu se v Tanvaldu konal poslední cvičný výstup členů EAC a některých členů divadla Járy Cimrmana, v Čechách a to na kopec Hvězda k nejstarší rozhledně v Jizerských horách - Štěpánce.

Ve dnech 12. až 14. července 2007 se v Tatranské Lomnici uskutečnila akce pod názvem "S Cimrmanem na Lomnický štít". [celá zpráva]

Co je čeká dál?

Ladislav Smoljak, ruský lékař Sergej Šajchislamov, Václav Kotek, Vojta Kotek a zástupci sponzorů se chtějí 5. srpna vydat na expedici, která má za úkol zdolat a pojmenovat 3610 metrů vysokou ruskou horu po českém géniovi Járovi Cimrmanovi. Zdeněk Svěrák se rozhodl výpravě jen fandit z domova. [celá zpráva]

Součástí celé akce je i sbírka "Národ tobě, Járo Cimrmane", která začala v březnu. Ta má shromáždit prostředky na odvážnou výpravu. Spoluorganizátorem je také Nadace Charty 77 a projekt má tak i charitativní stránku. 

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků