Hlavní obsah
Oldřich Kaiser Foto: Lukáš Kadeřábek/Supraphon

Cestu do pravěku načetl Oldřich Kaiser jako audioknihu

Klukovské dobrodružství v pravěku, které oslovilo téměř celý svět, to byl film Cesta do pravěku režiséra Karla Zemana. Nyní vychází jako audiokniha v interpretaci Oldřicha Kaisera.

Oldřich Kaiser Foto: Lukáš Kadeřábek/Supraphon
Cestu do pravěku načetl Oldřich Kaiser jako audioknihu

„Po zhlédnutí filmu Cesta do pravěku v televizi značky Mánes se mnou nebyla řeč. Přestal jsem chodit do školy, na učení kašlal a vydal se navštívit pravěk. Loďku jsem neměl, tak jsem se brodil řekou Nisou, která protéká městem Libercem, hledal trilobity, až mě po dvou dnech zadržela hlídka Veřejné bezpečnosti. Byl jsem vrácen rodičům, dostal dvojku z chování a měl zákaz dívat se na televizi,“ zavzpomínal Oldřich Kaiser.

I původní film je pojat jako čtení z deníku malého chlapce. Nyní vzpomíná na své dobrodružství jako dospělý. Byla využita většina textu filmového vypravěče a přibyla řada replik, které se střihem propojily s originální zvukovou stopou – s dialogy z filmu, ruchy a hudbou.

Výsledkem je kompaktní příběh, kterému zůstává atmosféra filmu s prostorem pro imaginaci posluchače. Součástí obalu CD je i řada filmových fotografií pravěkých tvorů.

Cesta do pravěku

Foto: Supraphon

„Jsem nesmírně ráda, že příběh, který vypráví o fantastické výpravě čtyř kluků do dávné minulosti, opět dostal nový život nejen vydáním na Blu-ray, ale i exkluzivním vydáním audioknihy. Adaptace této vizuální klasiky do audioknihy se skvěle vydařila díky úplně novému přístupu v podobě vzpomínání kronikáře Petra na cestu za poznáním pravěké přírody a na setkání s veleještěry. Hlas staršímu Petrovi propůjčil profesionálně herec Oldřich Kaiser. Jeho výrazný přednes zní tak věrohodně, že není pochyb o tom, že je jedním z chlapců, kteří dobrodružství v pravěku skutečně prožili. Výsledný příběh v audioknize zůstává stále tím napínavým, inspirativním a radostným příběhem pro děti,“ uvedla dcera Karla Zemana Ludmila Zemanová.

Ve středu 22. května chystá pražské Muzeum Karla Zemana ve spolupráci s vydavatelstvím Supraphon speciální den s audioknihou Cesta do pravěku, kde si děti od 15:00 mohou zahrát dobrodružnou hru v pravěku.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků