Hlavní obsah
Film Všechno bude měl v českých kinech premiéru 6. září. Foto: CinemArt

Český film Všechno bude se do boje o Oscara nedostal

Český snímek Všechno bude režiséra Olma Omerzua se do užší nominace na Oscary v kategorii cizojazyčných filmů neprobojoval. Z Evropy se mezi devět vybraných filmů dostala díla z Dánska, Německa a Polska. V pondělí odpoledne místního času to oznámila americká Akademie filmového umění a věd (AMPAS), která prestižní ocenění uděluje.

Film Všechno bude měl v českých kinech premiéru 6. září. Foto: CinemArt
Český film Všechno bude se do boje o Oscara nedostal

Do užšího výběru neanglicky mluvených filmů se dostaly kolumbijské kriminální drama Stěhovaví ptáci, dánský thriller Tísňové volání, německé drama Werk ohne Autor (Dílo bez autora), japonské drama Zloději, kazašské drama Ayka, libanonské drama Kafarnaum, mexické drama Roma, polská dramatická romance Studená válka a jihokorejské mysteriózní drama Vzplanutí.

Akademie oznámila také užší nominace v kategoriích celovečerní dokument, krátkometrážní hraný film, krátkometrážní animovaný film, krátkometrážní hraný film, hudba, píseň, masky a vizuální efekty.

V kategorii masky byl vybrán životopisný film Bohemian Rhapsody o zpěvákovi skupiny Queen Freddiem Mercurym, který počátkem měsíce získal i nominaci na letošní americké filmové ceny Zlatý glóbus.

Nominace na ostatní kategorie Oscarů budou oznámeny 22. ledna, udělování cen pak bude v neděli 24. února.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků