Hlavní obsah
Britská královna Alžběta II. Foto: Reuters

Britská královna obdržela cenu BAFTA, i za překvapivou roli "bondgirl"

Britská královna Alžběta II. obdržela čestnou cenu Britské akademie filmové a televizní tvorby (BAFTA) za svou podporu filmovému průmyslu, ale také za překvapivé ztvárnění "nejpamátnější bondgirl" na olympijských hrách v Londýně. Stalo se tak ve čtvrtek večer na celebritami nabité oslavě úspěchů britské kinematografie na zámku Windsor. Informuje o tom server BBC.

Britská královna Alžběta II. Foto: Reuters
Britská královna obdržela cenu BAFTA, i za překvapivou roli "bondgirl"

Cenu předal šestaosmdesátileté panovnici režisér a herec Kennegh Branagh. "Královna je kmotrou mnohých organizací, které pomáhají kinematografii, a nedávno byla hvězdou letních olympijských her v Londýně, kdy zahrála tu nejpamátnější partnerku Jamese Bonda," prohlásil předseda BAFTA John Willis za smíchu a potlesku 300 herců, režisérů, scénáristů a dalších filmových tvůrců.

Alžběta II. se stala jedním z největších překvapení slavnostního červencového zahájení londýnské olympiády, kdy hrála v předtočeném klipu po boku filmového představitele neohroženého britského agenta 007 Daniela Craiga sebe sama. Podle filmařů předvedla při svém debutu profesionální výkon a natočila scénu na první záběr.

V krátké sekvenci Craig jako agent James Bond vejde do královniny pracovny, královna pronese "Dobrý večer, pane Bonde" a nechá se doprovodit k vrtulníku, který ji za Bondova doprovodu dopraví na olympijský stadion ve Stratfordu. Když několikaminutový film skončil, objevil se nad stadiónem skutečně vrtulník, ze kterého vyskočili dva kaskadéři oblečení jako královna a Bond. Když se snesli na zem, skutečná královna vešla za bouřlivého potlesku na stadión, ovšem za doprovodu manžela.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků