Hlavní obsah
Brad Pitt Foto: Profimedia.cz

Brad Pitt, DiCaprio i Damon odmítli hrát gaye ve slavné Zkrocené hoře

Režisér Gus Van Sant uvedl, že měl obrovský problém sehnat herce do filmu Zkrocená hora, který se pak stal jedním z nejúspěšnějších a nejuznávanějších snímků desetiletí. Sklidil osm nominací na Oscara.

Brad Pitt Foto: Profimedia.cz
Brad Pitt, DiCaprio i Damon odmítli hrát gaye ve slavné Zkrocené hoře

Gus Van Sant zavzpomínal na slavný film po 13 letech: „Nikdo to nechtěl točit, pracoval jsem na tom a cítil jsem, že potřebujeme skutečně silné obsazení, slavné herce. To nevyšlo. Ptal jsem se „obvyklých podezřelých“ jako Leonardo DiCaprio, Brad Pitt, Matt Damon a Ryan Phillippe. Všichni řekli ne.“

V komedii Zmenšování hraje jednu z hlavních rolí Matt Damon.

Foto: ČTK

Ryan Phillippe

Foto: Profimedia.cz

Producentka Diana Ossanaová potvrdila, že je to pravda: „Ano, všichni ti tehdy mladí gentlemani projekt odmítli z různých důvodů.“

Jake Gyllenhaal (vlevo) a Heath Ledger ve filmu Zkrocená hora

Foto: Profimedia.cz

Van Sant natáčení sice připravoval, ale nakonec Zkrocenou horu, výrazný hit roku 2005, nerežíroval. Tato role připadla Angu Leemu. Role homosexuálních kovbojů tehdy přijali méně známí mladí herci Jake Gyllenhaal a Heath Ledger. Vysloužili si velkou úctu kritiky i popularitu, jakou nikdo nečekal.

Pitt a DiCaprio možná trochu zaváhali, když tenhle film nevzali, získali ale mnoho dalších rolí.

Leonardo DiCaprio ve filmu Vlk z Wall Street.

Foto: Bontonfilm

Sám Ledger si slávy moc neužil, v pouhých 28 letech totiž zemřel. Podle vyšetřovatelů to nebyla sebevražda, ale nešťastná náhoda. Mluvčí lékařského týmu Ellen Borakovová v roce 2008 uvedla, že herec nešťastně kombinoval několik běžných léků. Nešlo o nelegální drogy, ani o extrémní množství léků, ale o společný kumulativní účinek. Ledger bral OxyContin, Valium, Xanax, Restoril a Unisom.

Osmadvacetiletý Ledger ostatně neměl k sebevraždě důvod. Nebyl vážně nemocný, jen měl kvůli práci problémy se spánkem. Bral proto prášky, ale ty mu údajně zabíraly pouze na hodinu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků