Hlavní obsah
Rami Malek dostal za roli Freddieho Oscara a Zlatý glóbus. Foto: Profimedia.cz

Bohemian Rhapsody je komerčně nejúspěšnějším filmem o hudební osobnosti

Film o Freddiem Mercurym a skupině Queen Bohemian Rhapsody se stal komerčně nejúspěšnějším snímkem o hudební osobnosti v dějinách, uvedla BBC. Tržby se přiblížily miliardě dolarů.

Rami Malek dostal za roli Freddieho Oscara a Zlatý glóbus. Foto: Profimedia.cz
Bohemian Rhapsody je komerčně nejúspěšnějším filmem o hudební osobnosti

Bohemian Rhapsody pravděpodobně snadno překoná hranici miliardy dolarů. Vlna zájmu se zvedla v Asii, Queen mají rádi v Japonsku a také v Číně se podařilo dohodnout premiéru, což není samozřejmostí.

Číňané ale neuvidí stejný film jako my. Cenzura si s ním pohrála, nesmí se v něm zmiňovat např. homosexualita a drogy. Životní příběh Freddieho Mercuryho bez homosexuality ovšem nebude dávat smysl.

Bohemian Rhapsody, hit přelomu loňského a letošního roku.

Foto: CinemArt

Cenzurován byl i projev protagonisty snímku, herce Ramiho Maleka, který získal Oscara za výkon v hlavní roli. Čínská Mango TV byla na sociálních sítích kritizována, protože cenzurovala zmínku, že je to film o gayovi.

Film patří k nejlepším i v poměru cena/výkon, protože studio Fox stál pouhých 50 milionů. Za jeho úspěchem stojí především hudba a charisma Mercuryho, film se ale snaží líčit i vnitřní konflikt hrdiny, který bojuje se svou orientací v době, kdy se o tom nesmělo moc mluvit.

Trailer k filmu Bohemian Rhapsody

Video: CinemArt

Vyhlašování komerčně nejúspěšnějších filmů je vždy trochu sporné, nejvýdělečnější totiž nemusí být nutně nejnavštěvovanější. Správně by se měla započítávat i inflace.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků