Hlavní obsah
Skupina Čechomor zahraje pro Ukrajinu. Foto: Milan Malíček, Právo

Benefiční koncert Hrajeme pro Ukrajinu

Skupina Čechomor ve spolupráci s Nadací Kooperativy a slovenskou skupinou Kandráčovci odvysílá dnes od 20 hodin benefiční koncert Hrajeme pro Ukrajinu na pomoc lidem zasaženým válkou na Ukrajině. Bude streamován na Facebooku.

Skupina Čechomor zahraje pro Ukrajinu. Foto: Milan Malíček, Právo
Benefiční koncert Hrajeme pro Ukrajinu

Půjde o jedinečnou formu streamu vysílaného ze dvou míst současně. Tato forma telemostu bude vůbec poprvé v tomto rozsahu použita komerčně. Část interpretů zahraje ze studia v Praze a část z Košic a díky této technologii budou moci zahrát společně.

V pražském studiu vystoupí Čechomor, Taras Vološčuk (bývalý kontrabasista Čechomoru z Ukrajiny), Lenka Dusilová, Voxel, Michal Malátný a František Táborský (Chinaski).

Z Košic zahraje skupina Kandráčovci, Tomi Okres (Chinaski), Marian Čekovský (hudebník a porotce Superstar) a další.

„Válka na Ukrajině, která z domovů vyhání hlavně ženy a děti, nemůže nechat lhostejného snad nikoho, ani nás muzikanty. Všude kolem sebe teď vidíme spoustu solidarity a pomoci lidem z Ukrajiny, kteří se ze dne na den ocitli bez střechy nad hlavou, bez svých blízkých. Proto jsme se rozhodli také pomoci a s našimi kamarády muzikanty z Čech i ze Slovenska udělat koncertní stream a poprosit všechny naše fanoušky a diváky, aby svými finančními prostředky pomohli těm, kdo to právě teď nejvíc potřebují,“ vysvětluje iniciativu František Černý z Čechomoru. V průběhu koncertu budou moci diváci zasílat finanční příspěvky, za Českou republiku na sbírku Nadace Kooperativy darujme.cz/ kooperativaproukrajinu, jejíž výtěžek poputuje na pomoc obyvatelům Ukrajiny zasaženým válkou.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků