Hlavní obsah
Příští rok možná chytíte několik barrandovských kanálů. Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

Barrandov chce do konce roku spustit nejméně dvě stanice

Televize Barrandov plánuje do konce roku spustit minimálně dvě nové televizní stanice, uvedla generální ředitelka TV Barrandov Marcela Hrdá.

Příští rok možná chytíte několik barrandovských kanálů. Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky
Barrandov chce do konce roku spustit nejméně dvě stanice

„Potvrzujeme, že jsme připraveni otevřít nejméně dva nové TV kanály pod vedením jediného akcionáře - vydavatelského domu Empresa Media do konce tohoto roku. Zaměření a obsah nových kanálů v tuto chvíli nebudeme komentovat s ohledem na konkurenci,” uvedla Hrdá. Dodala, že televize Barrandov „systematicky buduje loajalitu diváků a upevňuje svůj podíl na trhu při současném pozitivním trendu hospodaření”.

Informace o přípravě nových stanice zveřejnil server Mediaguru.cz. Podle neoficiálních informací by mělo jít o filmový kanál podobného typu jako Nova Cinema a dokumentární kanál ve stylu Prima Zoom. Televize pro tuto expanzi podle serveru počítá s pomocí zahraniční firmy SPI International, jež provozuje televizní programy ve víc než 40 zemích a novým stanicím by dodávala obsah.

Televize Barrandov, kterou loni v květnu převzala vydavatelská skupina Empresa Media podnikatele Jaromíra Soukupa, loni snížila ztrátu na 32,7 miliónu korun z meziročně srovnatelných 333 miliónů Kč. Tržby TV Barrandov dosáhly 407 miliónů korun, což přes změněnou metodiku účtování znamenalo navýšení o 15 miliónů Kč.

Krátká éra Železného

TV Barrandov na přelomu let 2013 a 2014 krátce vedl kontroverzní exředitel Novy Vladimír Železný. Dokonce tehdy tvrdil, že TV Barrandov by měla dosáhnout časem podílu na trhu až 10 procent, což se nestalo. Ani po jeho programových změnách se sledovanost výrazně nezvýšila a už v březnu 2014 z místa odešel.

Svou éru na Nově připomněl pořadem Volejte Železnému, který vysílal živě podobně jako v TV Nova v sobotu v poledne. TV Barrandov jinak vysílala hlavně normalizační seriály jako Žena za pultem nebo Třicet případů majora Zemana.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků