Hlavní obsah
Arrested Development Foto: archiv Lucerna Music Bar

Arrested Development na podzim vystoupí v Praze

Legendy hiphopu, držitelé dvou cen Grammy a především neúnavní bojovníci za lidská práva Arrested Development se vrátí po dlouhé době do Prahy. V rámci turné k 25. výročí existence vystoupí v pondělí 30. října v pražském Lucerna Music Baru.

Arrested Development Foto: archiv Lucerna Music Bar
Arrested Development na podzim vystoupí v Praze

Vstupenky jsou v prodeji za 590 Kč plus poplatky, a to na pokladně Lucerna Music Baru (bez poplatků), na webu Lucerna Music Baru, GoOut.cz a v sítích Ticketpro a Ticketportal. Arrested Development založili Speech společně s Headlinerem jako pozitivní protipól gangsta rapu, který byl obzvláště na počátku 90. let velice populární. Navzdory tomu, že témata jejich skladeb se věnovala převážně černošské realitě v USA, hudba Arrested Development získala mnoho fanoušků napříč celým světem.

Hned jejich debutová deska 3 Years, 5 Months and 2 Days in the Life Of… z roku 1992 způsobila doslova poprask na hudební scéně. V několika zemích byla platinová a tracky Tennessee, People Everyday a Mr. Vendal se staly hymnami tehdejší black music.

V roce 1993 pak Arrested Development získali dvě ceny Grammy a magazín Rolling Stone je označil za skupinu roku. Po krátké pauze mezi lety 1995 a 2000 se Arrested Development na startu nového milénia opět pustili do intenzivní práce. V současnosti mají za sebou tucet alb, přičemž dvě nejnovější Changing The Narrative a This Was Never Home vyšla v loňském roce. Současnou sestavu kapely tvoří Speech, 1 Love, Tasha LaRae, Fareedah Aleem, Za’ a JJ Boogie.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků