Hlavní obsah
J. K. Rowlingová Foto: Profimedia.cz

Albatros vydá v češtině novou knihu J. K. Rowlingové

Nakladatelství Albatros Media vydá v českém překladu první knihu J. K. Rowlingové, kterou autorka napsala pro dospělé čtenáře. Zástupci nakladatelství to oznámili na veletrhu Svět knihy.

J. K. Rowlingová Foto: Profimedia.cz
Albatros vydá v češtině novou knihu J. K. Rowlingové

Albatros v uplynulých letech vydával také úspěšnou spisovatelčinu sérii o Harrym Potterovi. Kniha určená dospělému čtenáři se bude jmenovat Prázdné místo (The Casual Vacancy) a vyjde v celém světě 27. září.

České i slovenské vydání připravuje nakladatelství Plus ze skupiny Albatros Media a datum vydání knihy v obou jazycích bude upřesněno, uvedli zástupci Albatrosu.

Podle nakladatele půjde o černou komedii situovanou do anglického města Pagfordu, které není tak idylické, jak se na první pohled zdá. Román se vyznačuje černým humorem, nutí k přemýšlení a neustále překvapuje, uvádí nakladatelství.

Pagford je zdánlivě idylické anglické městečko se starobylým opatstvím, ale za hezkou fasádou je město ve válce, naznačuje děj nakladatel. Bohatí jsou ve válce s chudými, teenageři s rodiči, manželky s manželi, učitelé se žáky. Zápletka začíná úmrtím čtyřicátníka Barryho Fairweathera, které obyvatele městečka šokuje. Prázdné místo, které po Barrym zůstane v radě farnosti, se brzy stane katalyzátorem pro největší válku, jakou město zažilo.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků