Hlavní obsah
Kapela Hm... Foto: Smart Com.

Českého lva doprovodí 6. března hudba skupiny Hm…

Udílení Českých lvů bude 6. března večer doprovázet hudba skupiny Hm…, jež často spolupracuje s filmaři. Ceremonie proběhne bez veřejnosti v přímém přenosu ČT1.

Kapela Hm... Foto: Smart Com.
Českého lva doprovodí 6. března hudba skupiny Hm…

Kapelník Hm...  Marek Doubrava složil mimo jiné hudbu k animovanému filmu Lajka nebo zatím neuvedenému filmu Prvok, Tečka, Šampon a Karel a s kolegou Viktorem Ekrtem napsal hudbu k pohádce Čertí brko. Pracoval také pro inscenace v divadle Minor, Národním i Dejvickém divadle.

Ekrt se jako mistr zvuku podílel na snímcích Odcházení, Díra u Hanušovic nebo Skleněný pokoj a seriálu Zkáza Dejvického divadla. České lvy dostal za zvuk filmů Alois Nebel a Masaryk. Členy skupiny jsou i baskytarista a hráč na dechové nástroje Filip Nebřenský a zpívající bubeník Jaroslav Noga.

Stanislav Majer a Petra Špalková ve filmu Krajina ve stínu

Foto: Bontonfilm

„Máme mezi nominovanými kamarády, tak se těšíme, že by některé fanfáry mohly být nejen slavnostní, ale i osobní,” řekl Marek Doubrava. Při slavnostním ceremoniálu navíc sestavu Hm… posílí přední český pozounista, skladatel a aranžér Jan Jirucha.

Kvůli pandemii se mohou do Rudolfina dostavit jen nominovaní umělci, tvůrčí tým a moderátor Václav Kopta. Režii bude mít Michael Čech. Nejvíc nominací má letos historické drama Bohdana Slámy Krajina ve stínu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků