Drama nazvané Pražské velvyslanectví se natáčí na originálních místech v české metropoli. V historické scéně, kdy tehdejší západoněmecký ministr zahraničí Hans-Dietrich Genscher v potemnělé zahradě Lobkovického paláce oznamuje uprchlíkům volnou cestu do západního Německa, opět vystoupí sám Genscher.

Snímek vypráví příběh mladého páru, který je v září 1989 na svatební cestě v Praze. Muž už delší dobu plánuje útěk z tehdejší NDR a až v Praze nadhodí své ženě tento plán. Zatímco ona se po dlouhém přemlouvání uchýlí na západoněmeckou ambasádu, on se snaží dostat z NDR do Prahy také jejich společného syna.

Natáčení v Praze má trvat do 19. listopadu. Vysílání na RTL se plánuje v příštím roce. Východní Němci, kteří byli nespokojeni s politickou situací ve své zemi, koncem léta 1989 obsadili v Praze velvyslanectví SRN, a snažili se tak získat azyl. Situace v objektu byla stále méně únosná. Poslední zářijový den přicestoval do Prahy Genscher, aby uprchlíkům oznámil výsledek jednání vlád obou německých zemí a tehdejší československé vlády Ladislava Adamce. Bylo dohodnuto, že tito občané budou z NDR vypovězeni a přepraveni přes východoněmecké území do západního Německa. Zvláštní vlaky železnice NDR pak z Prahy přepravily více než 4000 lidí.