Majitel jednoho z největších hlasů rockové historie začal hrát téměř na minutu přesně. V doprovodu pětičlenné kapely Strange Sensation představil sérii písní z poslední desky Mighty Rearranger, pak přišly na řadu výlety do zlaté éry Led Zeppelin i vzpomínky na starší sólovou tvorbu.

Robert Plant si své vystoupení, které nemělo jediné slabé místo, evidentně užíval a snad nikdo nemohl pochybovat, že jeho opakovaná slova o úžasném publiku a příjemném místě jsou opravdu upřímná.

Velkým překvapením byla hypnoticky pomalá verze letitého hitu 29 Palms, největší ovace získal závěrečný nášup, při kterém si výtečná kapela pohrála s jednou z největších skladeb hardrockové historie Whole Lotta Love.

Koncert hlasu Led Zeppelin pod ostravským hradem byl ohromující zážitek, na který bude publikum vzpomínat ještě hodně dlouho. Ale nejen na něj. Pátý a asi nejlepší ročník Colours of Ostrava, jeho neuvěřitelně tolerantní a slušné publikum, poklidný průběh a famózní vyvrcholení, ale také nadšená slova největších zahraničních hvězd, to vše dokazuje, že akce se již stala pojmem nejen v českém, ale minimálně ve středoevropském měřítku.