"Už mi to přijde opravdu směšné. Mick Jagger a Keith Richards by si měli spíše užívat života. Je to takové zvláštní sexuální nutkání. Kolik ho ještě potřebují? Mám tím na mysli samozřejmě všechen ten aplaus. Je to opravdu silná droga," řekl podle agentury WENN šedesátiletý kytarový mág Gilmour.

Podle svých slov je sice velkým fanouškem Rolling Stones, ale vytýká jim, že již nikdy nepřekročili svůj stín a nenapodobili úspěch skladeb, které vznikly na počátku působení kapely.

Jagger a spol. však Gilmourovo naléhání zřejmě nevyslyší. A nezastaví je ani Richardsův úraz, který před nedávnem utrpěl při pádu ze stromu. Kapela sice posunula evropskou část turné A Bigger Bang, ale koncerty se s největší pravděpodobností uskuteční.

Proč to nezabalí Gilmour?

Zatímco "Stouni" tak pokračují ve své kariéře, Pink Floyd již delší čas nefungují. Gilmour se totiž už 20 let nemůže vystát s baskytaristou Rogerem Watersem.

Gilmour však nedávno vydal sólovou desku On An Island a Rolling Stones by mu mohli jeho poznámky vrátit. Jeho počin se také nevyrovná  nejlepším deskám Pink Floyd, tak proč to Gilmour nezabalí sám?