Později z něj připravila pořad v brněnské redakci Českého rozhlasu Alena Blažejovská, s některými částmi vystupoval Váša sám či se skupinou Ty syčáci, jako one-man opera měl premiéru v roce 1999.

Výsledkem dlouholeté práce je mimořádná událost - literárně a hudebně okouzlující hra o bolestné nápravě člověka, který se strašně mýlil. Příběh je studánkově čirý: Lišák a mnohé jiné bytosti způsobí proměnu hloupého lovce, která skončí společným tancem porozumění - Hadi a děti / V jedné zemi / Dýchají v tentýž okamžik / Tentýž vzduch. Váša přiznává nespočet inspirací, ta hlavní je samozřejmě Liška Bystrouška a teprve s jeho podáním si asi poprvé budou i Brňané spojovat čtvrť Líšeň s liškami...

Ač opera, je Lišák plný krásných písniček a popěvků, často sugestivních k nápodobě, se skladatelskou a interpretační invencí nebývale hýřivou, jako by nic nescházelo, nic nepřebývalo, byť se i tady škrtalo.

Dvě cédéčka jsou doplněna malou knížkou s libretem, bohatě ilustrovanou Vášovými kresbami a kolážemi. Na internetových stránkách www.lisakjelisak.cz opera pokračuje procházkou s Lišákem a je doplněna o anglický překlad libreta a například i dětský koutek.

 Ty syčáci: Lišák je lišák, Indies Records 2005