Ceny předávali např. Marek Eben, Arnošt Goldflam či Petr Čtvrtníček. Večer moderoval s lehkou ironií Tomáš Matonoha a velmi často se pronášely narážky na komerční estrády a reality show. Oceněný Marek Eben se např. zmínil, že je rád, že se nemusí v diskusním pořadu sprchovat.

Hned dvě ocenění (jako nejlepší moderátor a také za nejlepší zábavný pořad Uvolněte se, prosím) si odnesl Jan Kraus. Nova získala pouze jednu cenu za pořad Na vlastní oči a Prima žádnou.         

Televize Nova i televize Prima se od cen Elsa distancují, nepokládají je prý za objektivní hodnocení televizní tvorby. "Loňský přenos ankety ukázal, že kritéria nejsou jasně stanovena, chybí klíč pro hodnocení. Podobná kritika nepadala na adresu ankety pouze z našich úst," řekl generální ředitel televize Nova Petr Dvořák.

"TV Nova byla několikráte vyzvána, aby se písemně vyjádřila k pravidlům, doporučila odborníky pro výběr nominačních porot. Nestalo se tak. Neobdrželi jsme ani připomínky k formátové či žánrové nejasnosti soutěže," sdělil Vachler.

 

Televizní ceny Elsa 2005
Diskuzní pořad Na plovárně ČT
Publicistika Na vlastní oči NOVA
Magazín Mistři českého animovaného filmu ČT
Zahraniční pořad nedramatický Život savců ČT
Moderátor Jan Kraus (Uvolněte se, prosím) ČT
Animovaný pořad Pat a Mat se vrací ČT
Zábavný pořad Uvolněte se, prosím (Jan Kraus) ČT
Dokument Alternativní kultura  ČT
Původní tvorba - scénář In nomine patris (Jan Drbohlav)  ČT
Původní tvorba - herec Viktor Preiss (In nomine patris) ČT
Původní tvorba - herečka Vilma Cibulková (Žil jsem s cizinkou)  ČT
Pořad In nomine patris ČT
Původní tvorba - režie Jaromír Polišenský (In nomine patris) ČT