Třetí řada seriálu, která se včera završila na ČT 1, totiž zanechala podobně rozporuplný dojem jako její loňská předchůdkyně. Po včerejším finále se proto těžko ubránit myšlence, že majora Remeše a fanatické vrahy páchající vraždy se středověkou krutostí měli tvůrci po první sérii raději odložit do šuplíku.

V trojce totiž znovu přišli s podobnými prohřešky jako dřív. Nejnápadnější z nich spočívá v rozdílné úrovni hereckých výkonů, z níž se tak stala trvalá bolest seriálu. Režii se dokonce opět nepodařilo vyhnout se tomu, aby někteří herci nepřehrávali – i když zatímco v druhé řadě na sebe kvůli tomu strhávaly pozornost dvě hlavní postavy, vyšetřovatelé Jan Hájek s Tatianou Vilhelmovou, tentokrát se totéž vedlo hlavně Veronice Žilkové, která představovala jednu z vedlejších figur. Pro diváka je ale takové zjištění v případě režiséra Stracha přece jen překvapivé, protože u něj dosud patřívaly jak obsazení, tak práce s herci k jistotám.

Negativní dojmy zanechala i stavba příběhu. Přestože až do třetího dílu se scenáristovi dařilo, otevřel hlavní případ i vedlejší linku, vzbudil zvědavost a okořenil příběh tajemstvím, byť s obehranými rekvizitami v podobě kápě, masky a středověkého sklepení, od čtvrtého dílu už to šlo s příběhem z kopce. I když zůstával zřejmý záměr provést diváka rafinovanou cestu k finále.

Proplétání linek a dějové zvraty však občas vyzněly neplánovaně směšně, a tak se ani napotřetí nepovedlo tvůrcům Labyrintu vyhnout se bezděčnému parodickému vyznění, které postihlo už obě předešlé série.

Labyrint 3

ČT 1, 15. 10., 20 hod. Scénář: Petr Hudský, režie: Jiří Strach, hrají: Jiří Langmajer, Lenka Vlasáková, Miroslav Donutil, Denisa Nesvačilová, Petr Stach, Michal Dolanský, Veronika Freimanová, Vladimír Kratina, Veronika Žilková aj.

Celkové hodnocení 50 %