Na počátku devadesátých let prudce vzrostla kriminalita a objevily se i nové formy zločinu. Symbolem následující éry se pak stal případ orlických vražd, na němž se nynější šéf pražské mordparty ve svých profesních počátcích podílel.

Nová látka se však teprve vyvíjí a zatím nebyla předložena programové radě ČT k posouzení, natož aby bylo rozhodnuto o výrobě, termínu natáčení a vysílání, takže je podle Reitlera předčasné zveřejňovat jakékoli podrobnosti. „V tuto chvíli dokonce nevíme ani to, jestli budou jednotlivé kauzy propojeny s postavami z 1. oddělení,“ vysvětlil.

První řada krimiseriálu, na němž s Marešem pracoval jako scenárista novinář MF Dnes Jan Malinda, měla premiéru v lednu 2014. Druhá série se objevila na obrazovce o dva roky později. Obě se rychle zařadily k nejsledovanějším titulům veřejnoprávní televize, když je v pondělním hlavním vysílacím čase na ČT 1 vyhledávalo průměrně 1,5 miliónu diváků starších 15 let.

Jak uvedl Reitler, veřejnoprávní televize už jedná i s druhým spoluscenáristou, ale vše je teprve v počátcích.

Malindovi se sice zdá prvotní nápad na propojení nových případů s postavami původního seriálu dobrý i logický, ale také on považuje za předčasné rozpracovanou látku komentovat. „Zatím neznám podrobnosti a netuším, jak se vše bude vyvíjet dál,“ uvedl.

Pokud by nové případy tvůrci propojili s klíčovými postavami svého populárního seriálu, které ztvárnili Miroslav Hanuš, Bolek Polívka, Ondřej Vetchý, Petr Stach, Filip Blažek a Miroslav Vladyka, museli by je v jejich o čtvrtstoletí mladších podobách nahradit jiní herci.

Může se vám hodit na službě Zboží.cz: