Komedie Martina Koppa Bajkeři si dělá legraci ze závislosti teenagerů na internetu a neschopnosti navazovat lidské vztahy. Scenárista Petr Kolečko sepsal příběh o skupině kluků, která se vydá pod vedením macechy (Hana Vagnerová) na nedobrovolný cyklovýlet. Jeden z nich předstírá, že je homosexuál, aby mu vynášel jeho internetový módní pořad, druhý hraje fantasy hry a otec mu vytýká, že je nenormální, protože se nedívá na porno. Třetí je závislý na sociálních sítích.

Cestou potkají třeba natvrdlého trenéra, který mluví v příslovích a miluje bratry Nedvědy, ale hlavně mladé holky. Jen s nimi jaksi neumějí mluvit.

Michael Fassbender se s tímhle vrahem zapotil.

Michael Fassbender (Sněhulák)

FOTO: CinemArt

Sněhulák, to je pokus o převedení známé knihy od známého autora (Jo Nesbo) na plátno. Podle drtivé většiny recenzí značně nepodařený. Film není vůbec napínavý, případ vražd působí ve filmové verzi banálně a chování postav nepůsobí zrovna dvakrát logicky. I přes skvělou kameru, náznaky mrazivé atmosféry a jistě ne malý rozpočet vznikl nudný film, ze kterého bude část diváků úplně zmatená. A návštěvnost tomu přesně odpovídá.

Třetí místo zaujal Geostorm, globální nebezpečí. Americký akční sci-fi thriller o tom, že lidstvo vytvoří systém k řízení globálního klimatu, ale ten se zblázní a začne na Zemi útočit, Čechy moc nezaujal.

Návštěvnost kin – poslední víkend
Pozice
 Minulý týden
 FilmPočet návštěvníků za víkend
1.
-
Bajkeři46 366
2.
1.
Sněhulák
18 974
3.
-
Geostorm: Globálbí nebezpečí15 642
4.
3.My Little Pony Film
12 475
5.
2.Blade Runner 204910 749
6.
-
matka!9 258
7.
9.
Esa z pralesa 8 552
8.
11.Lego Ninjago Film5 758
9.
4.
Hora mezi námi 5 082
10.
15.
Hurvínek a kouzelné muzeum4 581
Zdroj: Unie filmových distributorů