Vedle nových písní Šňůry, Naviděnou, Nesmím zapomenout a Zůstaň se mnou se přítomní dočkali většiny hitů formace. Velkou část z nich odzpívali návštěvníci, mezi kterými převládaly dívky a ženy, s kapelou. I přes velký prostor se zpěvák Richard Krajčo snažil navázat kontakt s publikem, například skladbu Atentát zazpíval v ochozech mezi lidmi.

Na koncert, který byl součástí oslav 25 let Kryštofa na hudební scéně, dorazili jako hosté raper Majk Spirit a veterán tuzemské hudební scény Petr Janda, se kterým si kapela zazpívala známé písně z repertoáru jeho skupiny Olympic Okno mé lásky a Dej mi víc své lásky. Koncerty zahraničních popových hvězd pak připomněl tanec Krajča s dívkou z publika při písni Cesta a následná žádost o ruku od jejího partnera přímo na jevišti.

Richard Krajčo se svou skupinou Kryštof vystoupil v Praze na Strahově na koncertu, kterým si kapela připomíná 25. výročí svého založení.

Richard Krajčo se svou skupinou Kryštof vystoupil v Praze na Strahově na koncertu, kterým si kapela připomíná 25. výročí svého založení.

FOTO: Ondřej Deml, ČTK

Koncert otevřelo promítání fotografií z historie skupiny. Na pódium o rozměrech 60 krát 17 metrů s dlouhým molem vedoucím hluboko do davu lidí jako první dorazil lídr Krajčo a zahájil večer akustickou verzí hitu Lolita. Stadion byl pro první návštěvníky otevřen v 15:00, o hodinu později začala produkce předkapely Hodiny. Před hlavním programem návštěvníky v nevlídném počasí bavili ještě písničkář Sebastian a skupina Jelen, která se setkala se vstřícným přijetím.

„Tímto koncertem asi dosáhneme s Kryštofem našich nejvyšších met a to nám už nikdo nevezme. Teď už bych si jenom přál, aby nám nadále každé dva roky fungovaly festivalové Kryštof kempy, které nás hrozně baví,” uvedl před časem v rozhovoru pro ČTK Krajčo.

Kryštof si čtvrtstoletí na hudební scéně připomněl také vydáním videoklipu a singlu Šňůry, jenž se spolu s dalšími třemi novými písněmi objevil na kompilačním albu s názvem 25. Kapela bývá kvůli spopupráci s Nadací Agrofert spojována s hnutím ANO Andreje Babiše. Několik fanoušků dnes na Strahov dorazilo v tričkách s nápisem 'Miluju Kryštof, nesnáším Andreje'.

Může se vám hodit na službě Zboží.cz: