Pořadatelé počet prodaných lístků neuvedli, loni do areálu pevnosti dorazilo zhruba 18 000 lidí, velká část ze sousedního Polska. "Pro lepší komunikaci s návštěvníky z Polska bude společně s českými policisty na festivalu vypomáhat také několik polských policistů, připravené jsou vícejazyčné letáky s varováním před krádežemi a s důležitými kontakty," uvedl Moravčík.

Policie upozorňuje, že zhruba polovina ulic v Josefově bude uzavřená a stanou se z nich parkoviště pro návštěvníky festivalu. "Motoristům, kteří hodlají jen projíždět a nemusí přímo zajíždět do Josefova či Jaroměře, pak doporučujeme, aby zvolili alternativní trasu," uvedl Moravčík.

Festival Brutal Assault, který je jedním z největších metalových festivalů v Evropě, nabídne vystoupení zhruba 110 kapel. Pořadatelé slibují speciální koncerty, například návrat tuzemské metalové formace Master's Hammer, která nehrála naživo od roku 1992. Brutal Assault původně vznikl jako malá akce na Moravě a často měnil místo konání. Přelom přinesl rok 2006, kdy díky atraktivnímu programu do Svojšic u Přelouče dorazilo 7000 lidí. Po přesunu do Josefova jeho návštěvnost ještě vzrostla.