Na středeční tiskové konferenci muzikál uvedli dirigent a hudební režisér Donald Chan, který má stále angažmá na Broadwayi, a herci Kevin Hack, jenž se zhostí role Tonyho, Jenna Burnsová, která ztvární Marii, a Daniel Russell, který bude hrát Little Johna. Spolu s nimi v muzikálu vystoupí řada dalších amerických herců, zpěváků a tanečníků.

Jejich nastudování, se kterým jsou na evropském turné a na Broadwayi se nyní nehraje, začalo vznikat loni v říjnu. „Bylo to náročné. Nejprve jsme tři týdny nacvičovali nasucho a poté jsme začali zkoušet v kostýmech. Dnes už show zvládáme velmi dobře,“ řekla Burnsová.

Zleva herci a tanečníci Daniel Russell, Jenna Burnsová a Kevin Hack vystoupili 22. března 2017 na tiskové konferenci k připravovaným představením legendárního muzíkálu Leonarda Bernsteina West side story.

Daniel Russell, Jenna Burnsová a Kevin Hack na tiskové konferenci k muzikálu West Side Story

FOTO: Jan Handrejch, Právo

Inscenace vznikla podle původní choreografie z roku 1957, kdy byl muzikál poprvé uveden na Broadwayi. V roce 1961 se dílo dočkalo i filmového zpracování.

„Divadelní verze byla velice úspěšná,“ vzpomněl dirigent Chan. „Když pak začala vznikat filmová, tvůrci si mysleli, že ji podle muzikálu snadno natočí. Brzy ale poznali, že chtějí-li udělat dobrý film a uvěřitelně ztvárnit West Side Story, musí spolupracovat i s lidmi z divadla.“

Chan má to umělecké štěstí, že je žákem samotného Bernsteina. „S Bernsteinem jsem se poprvé setkal v době svých studií. Později jsem měl možnost pracovat s lidmi z jeho týmu v Ohiu a od té doby jsem s nimi dělal několikrát,“ uvedl Chan.

Dirigent představení Donald Chan vystoupil 22. března 2017 na tiskové konferenci k připravovaným představením legendárního muzíkálu Leonarda Bernsteina West side story.

Dirigent představení Donald Chan je žákem samotného Bersteina.

FOTO: Jan Handrejch, Právo

Podle jeho slov bude v Praze uváděná show v podstatě stejná, jako ta originální. „Možná se změnily energie a náboj, ale příběh je stejný. Víte, úspěch toho představení tkví podle mě v tom, že má skvělou hudbu, choreografii a herectví. Je také postaven na klasickém příběhu Romea a Julie, no a které představení, inspirované slavným Shakespearovým dílem, by nebylo úspěšné,“ vysvětlil ještě Chan.

Poslední vstupenky na pražská představení jsou stále ještě v prodeji, sdělili pořadatelé ze společnosti JV Agentura.