Tvorbu Vadima Petrova zná doslova každé malé dítě. Jeho melodie se staly nedílnou součástí populárních večerníčků o Krtkovi, Krakonošovi, Spejblovi a Hurvínkovi nebo Hupovi a Hopovi. A právě příběhy dvou nezbedných opičáků učarovaly v dětství jeho vnučce, topmodelce Lindě Vojtové, natolik, že když přišla nabídka internetové televize Stream.cz nazpívat pro dětský kanál Pohádky ukolébavku, měla jasno nejen ve výběru písně, ale i v tom, kdo ji na klavír doprovodí. Byl to dědeček, který jednu z nejpůvabnějších Češek k hudbě odmala vedl a učil ji na klavír.

„Na dětství mám krásné vzpomínky. Často jsme zpívali, a to nejen před spaním, ale i v autě, když jsme jeli někam na výlet. O víkendech jsme objížděli hrady a zámky, často jsme vyráželi na chatu a léto jsem trávila u táty v jižních Čechách. A neminuly mě ani tábory a zpívání u ohně,“ vzpomíná Linda, jejíž slibně se rozvíjející hudební průprava sice vzala za své vítězstvím ve světovém finále nejprestižnější modelingové soutěže Elite Model Look, hudba si ale i tak našla v jejím životě místo.

Česká kráska je zasnoubená s americkým muzikantem a producentem Jamisonem Ernestem, s nímž by ráda brzo založila rodinu.

Topmodelka Linda Vojtová nazpívala se svým dědečkem Vadimem Petrovem ukolébavku pro internetovou televizi Stream.cz.

Topmodelka Linda Vojtová nazpívala se svým dědečkem Vadimem Petrovem ukolébavku pro internetovou televizi Stream.cz.

FOTO: Patricie Kvasnovská

„Už čtrnáct let žiju v New Yorku a dokážu si představit, že tady vychovávám děti. Do Čech se chci ale vracet tak často, jak to jen půjde. Na trvalé přestěhování do Prahy sice nepomýšlím, ale přála bych si, aby naše děti mluvily česky, znaly českou kulturu, a hlavně trávily čas s celou mojí rodinou, která tady žije,“ popsala své plány.

O tom, že to s návraty ke kořenům myslí vážně, svědčí i fakt, že si zatím nenechala ujít ani jeden dědečkův vánoční koncert. „Letos se jedná již o třetí koncert dědovy hudby ve Smetanově síni Obecního domu, kterého jsem patronkou. Jsem šťastná, že budu zase u toho, protože je to vždycky mimořádný zážitek. Tentokrát představíme premiéru cyklu symfonických básní Pražské ornamenty a také Melodie Krtka I. v symfonické podobě. A nebudou samozřejmě chybět ani Krkonošská pohádka, Nokturno in G a další oblíbené skladby,“ upřesnila Linda.

„Roky jsem neměla příležitost oslavit svátky v Čechách, proto se moc těším na ty letošní a jejich tradiční prožití se vším, co k Vánocům patří.“

Ukolébavku si můžete pustit zde.

Lze ji přehrát kdykoli a kdekoli také prostřednictvím aplikace Pohádky v mobilech, tabletech, smart TV značek Samsung a LG nebo chytrých televizích s podporou technologie HbbTV. Od 12. prosince do ní přibydou i nové animované Pohádky z lednice, jimž propůjčil hlas Honza Maxián.