Uvedení Fantastických zvířat provázela mohutná kampaň, jen samotný marketing filmu stál podle amerických médií desítky miliónů dolarů. Režisér David Yates ho natočil podle scénáře J.K. Rowlingové a obsadil Eddieho Redmayna, Dana Foglera, Colina Farrella, Rona Perlmana a další.

Newt Scamander ve filmu přichází do New Yorku se svým záhadným kufříkem, ve kterém se nachází obrovská sbírka vzácných magických tvorů z jeho cest kolem světa. Zvířata však britskému kouzelníkovi v Americe utečou.

Na druhém místě se už dlouho drží Trollové. Animovaní skřítkové mají jedinou starost – jsou to Bergeni, kterým Trollové chutnají. Trollímu králi Peppymu se podaří i se všemi jeho poddanými utéct a založit vlastní veselé městečko Trollíkov, které se Bergenům, v čele s princem Chroupou, nedaří nalézt. A tak je jejich království oproti šťastnému a barevnému Trollíkovu naplněné vztekem. Bergenům se ale jednou podaří skrytý Trollíkov vyčmuchat.

Amy Adamsová (Příchozí)

Amy Adamsová (Příchozí)

FOTO: Falcon

Americký sci-fi hit Příchozí se drží na třetí příčce. Podle recenzí jde o vizuální skvost s inteligentním scénářem, jaký tu už dlouho nebyl. Líčí setkání s mimozemšťany. Elitní tým v čele s odbornicí na lingvistiku Louise Banksovou (Amy Adamsová) má zjistit, jaké mají mimozemšťané úmysly. Zatímco celé lidstvo balancuje na pokraji globální války, Banksová se společně se svým týmem pokouší ve velmi omezeném čase najít odpovědi.

Návštěvnost kin – poslední víkend
Pozice
Minulý týden
Film
Počet návštěvníků za víkend
1.-
Fantastická zvířata a kde je najít
203 188
2.
2.Trollové 38 455
3.
1.
Příchozí
27 003
4.
5.Lichožrouti
22 501
5.4. Bezva ženská na krku
18 943
6.3.Doctor Strange
13 777
7.6.
Pohádky pro Emu
12 393
8.7.
Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny
11 402
9.12.Tajný život mazlíčků
5 369
10.
8.
Dítě Bridget Jonesové
4 086
Zdroj: Unie filmových distributorů