Chvílemi totiž ani není jasné, kde je vlastně pódium, protože produkce se spontánně odehrává i mezi diváky, kteří jsou tak vtaženi do víru hudebního dění. Oběma kapelami zvolený koncept, kdy se muzikanti i repertoár prolínají a fanoušci jsou po celou dobu v absolutní blízkosti s kapelou, a koncert tak spoluvytvářejí, je na české scéně neobvyklý.

Do konce turné zbývá posledních pět koncertů. Páteční Valašské Meziříčí hlásí vyprodáno. Do Rychnova nad Kněžnou (12. 11.), Opavy (18. 11.), Zlína (19. 11.) a Vrchlabí (16. 12.) ještě několik vstupenek zbývá.

Své oblíbené bubenické extempore předvedli členové Mirai mezi diváky.

Své oblíbené bubenické extempore předvedli členové Mirai mezi diváky.

FOTO: Universal Music - Jitka Janů

„Turné si užíváme, kéž by bylo delší. Lidi, kteří přijdou, nám energii vracejí, a kromě toho si parádně rozumíme s kluky z Nebe. O tento speciální dvojkoncert již projevily zájem i některé festivaly na příští léto, takže podzimním turné to rozhodně nekončí,“ říká s úsměvem Mirai Navrátil, frontman kapely Mirai.

„S kluky z Mirai se nám hraje skvěle. Jsou to skvělí muzikanti a jako lidi máme stejný styl humoru, takže naše turné je cirkus se vším všudy. Černou kaňkou na něm jsou různá nachlazení, kterých se od začátku nemůžeme zbavit. Ale to asi patří k podzimu a sychravému počasí,“ řekl zpěvák skupiny Nebe Petr Harazin.