Pohádky pro Emu 

 

Video

Trailer k filmu Pohádka pro Emu

Petr Miller žije v Londýně a vůbec nepřemýšlí o návratu do Čech. Když se dozví, že by měl mít v Praze osmileté dítě, nevěří, ale do staré vlasti se přece jen vypraví...

Pohádky pro Emu, Česko 2016, 112 min., režie: Rudolf Havlík, hrají: Ondřej Vetchý, Aňa Geislerová, Ema Švábenská, Vilma Cibulková a další.

 

Fuocoammare: Požár na moři

 

Video

Trailer k filmu Požár na moři

Dvanáctiletý Samuel žije na ostrově Lampedusa ve Středozemním moři. Ale jeho domov není jako jiné ostrovy. Už léta je to cílová stanice pro všechny, kdo se snaží dostat z Afriky na malých a sešlých plavidlech, neboť Lampedusa se stala metaforou pro útěk uprchlíků do Evropy.

Fuocoammare: Požár na moři, Itálie/Francie 2015, drama, 108 min., režie: Gianfranco Rosi, hrají: Samuele Pucillo, Mattias Cucina, Samuele Caruana a další.

 

Trollové

 

Video

Trailer k filmu Trollové

Trollové jsou veselí a šťastní skřítkové, kteří milují hudbu, tanec a zpěv. Jedinou vážnější starost na světě jim dělají Bergeni, kteří si myslí, že můžou být šťastní jedině tehdy, pokud budou mít Trolla v žaludku. Bohužel však už dlouhou dobu žádného na jídelníčku neměli.

Trollové, USA 2016, animovaný, 92 min., režie: Mike Mitchell, Walt Dohrn, v českém znění: Ivana Korolová, Martin Písařík, Jana Zenáhlíková, Petr Neskusil, Jitka Smutná a další.

 

Zúčtování

 

Video

Trailer k filmu Zúčtování

Christian je matematický génius, který pracuje jako účetní pro nejnebezpečnější zločinecké organizace. S postupným stahováním smyčky ze strany boje s organizovaným zločinem přijme legálního klienta. Ale jak rozkrývá účetní záznamy, začíná v jeho okolí stoupat počet mrtvých.

Zůčtování, USA 2016, akční drama, 128 min., režie: Gavin O´Connor, hrají: Ben Affleck, Anna Kendricková, J. K. Simmons a další.

 

Zákon Helena

 

Video

Trailer k filmu Zákon Helena

Herečka a dokumentaristka Petra Nesvačilová natočila příběh policistky Heleny Káhnové, které se společně s kolegou podařilo v 90. letech poslat do vězení několik desítek lidí v kauze tzv. Berdychova gangu - včetně Berdycha samotného.

Zákon Helena, ČR 2016, dokument, 78 min., režie: Petra Nesvačilová.

 

Mlha v srpnu 

 

Video

Trailer k filmu Mlha v srpnu

Třináctiletý sirotek Ernst je vzpurný chlapec, kterého všechny náhradní rodiny a zařízení označily jako nenapravitelného. Kvůli tomu se ocitá v psychiatrickém sanatoriu. Ernst si však brzy uvědomí, že v tomto sanatoriu nejsou děti léčeny, ale postupně a potají zabíjeny.

Mlha v srpnu, Německo/ Švýcarsko 2016, drama, 126 min., režie: Kai Wessel, hrají: Ivo Pietzcker, Sebastian Koch, Fritzi Haberlandt a další.

 

Bobo

 

Video

Trailer k filmu Bobo

Vjeko žije jen se svým otcem. Zahynula mu láska Bobo a jediná věc, která ho těší, jsou noční procházky v ženských šatech. Jednou ho přepadne skupina mužů a nechá ho v bezvědomí ležet na ulici... Tak začíná příběh tří odlišných lidí, kteří žijí ve stejné budově a jsou na sobě závislí.

Bobo, Chorvatsko 2016, drama 92 min., režie: Rajko Grlič, hrají: Nebojša Glogovac, Ksenja Marinkovićová, Dejan Aćimović a další.

 

Zdaleka 

 

Video

Trailer k filmu Zdaleka

Zavedený padesátník si na ulici vyhlédne mladíka, který se obtížně protlouká na okraji společnosti. Co začne jako pouliční prostituce, se změní v málomluvný a nevyrovnaný vztah, v němž se oba snaží překonat jizvy z vlastní minulosti.

Zdaleka, Venezuela/Mexiko 2015, drama, 90 min., režie: Lorenzo Vigas, hrají: Alfredo Castro, Luis Silva, Jericó Montilla a další.