Pokud se někdo na hudební scéně výrazně prosadí tím, že nabídne písničky, jež se stávají neodolatelnými již při prvním poslechu, očekává se, že v tom bude pokračovat. OneRepublic to tak neudělali. Anebo to možná tentokrát nešlo.

Nové album Oh My My je dobře zvukově ošetřené, v písničkách jsou náznaky silných a popově zralých chvil (Better, Kids, Choke), nicméně povšechně je to kolekce průměrná, a to nejenom v kontextu diskografie této party z Colorada.

Mnohem více než písně zaujme třeba to, jak kapela pracuje s elektronickými zvuky či akustickými nástroji, které v některých momentech chytře splétá, v jiných zase striktně odděluje.

Obal nového alba kapely OneRepublic.

Obal nového alba kapely OneRepublic.

FOTO: Universal Music

Nejzajímavější skladbou je A.I., duet Ryana Teddera a britského zpěváka a hudebníka Petera Gabriela. Vystupuje z řady, protože hudební světy protagonistů jsou rozdílné a skladba působí jako kompromis. Nesporně je ale zajímavá, podařilo se v ní dosáhnout zvláštní atmosféry, která podotýká, že OneRepublic vlastně v minulosti přišli do světa stadiónového poprocku z alternativních hudebních oblastí.

Oh My My je ve výsledku různorodá deska, na které OneRepublic odhodili patent na psaní silných rádiových písniček a namísto toho vyšli za autorským, aranžérským i interpretačním experimentem.

OneRepublic: Oh My My
Universal Music, 60:40

Celkové hodnocení: 65%

Může se vám hodit na službě Zboží.cz: