V novém traileru k filmu Barry od ambiciózního internetového Netflixu vidíme mladého muže, jak se prochází po ulicích, po schodech Kolumbijské univerzity, čeká na metro, zajde do baru či přemýšlí na lavičce.

Z atmosféry videa lze trochu cítit, že jde o začátek osmdesátých let, kdy byl Barack Obama v prvním ročníku vysoké školy. Nezkušený prvák proniká do prostředí, seznamuje se s různými lidmi a snaží se udržovat vztahy s americkou matkou i keňským otcem.

Klip doprovází nahrávka Trouble od Copywrite, která má retro nádech, ale jedná se přitom o poměrně novou hudbu. Copywrite je 38letý hudebník z  nezávislé R&B scény. Pochází z Columbusu ve státě Ohio a byl členem formací jako MHz Legacy a The Weathermen.

Ani představitel Obamy není zatím žádná mainstreamová hvězda. Australský herec Devon Terrell řekl v jednom rozhovoru pro GQ, že pro něj bylo docela těžké už jen napodobit jeho americký přízvuk. Také neuměl hrát basket levou rukou.

Obamovi ve filmu

Obamovi ve filmu

FOTO: IM Global

„Muž, kterého vidíme teď, si vykračuje sebevědomě, vzpřímeně. Kdybyste se na něj podívali ve třiceti, byl jiný, a když si ho představíte v jednadvaceti, snaží se najít sám sebe, není tak sebejistý,” popsal herec zrod své postavy. Scénář k Barrymu napsal Adam Mansbach a režii měl na starosti Vikram Gándí. Na Netflixu má premiéru 16. prosince.

Obama se zatím nevyjádřil ani k prvnímu filmu o jeho mládí a seznámení s manželkou. Film režiséra Richarda Tannea Southside With You se odehrává trochu později, v roce 1989, kdy byl Obama právníkem v Chicagu. Tam se seznámil s kolegyní Michelle, později Obamovou. Na festivale Sundance se setkal s nadšeným přijetím kritiky.