Richard Müller: 55

Nová alba

FOTO: Universal Music

Ke svým pětapadesátým narozeninám vydal slovenský zpěvák Richard Müller album nových písniček. Jejich autorem jsou skladatel Ondřej Brzobohatý a textař Peter Uličný. Pokračují v té nejlepší tradici Müllerovy tvorby.

 

Nick Cave & The Bad Seeds: Skeleton Tree

Nová alba

FOTO: Bad Seed Ltd.

Očekávané album australského umělce nazvané Skeleton Tree doprovází dokument. Nick Cave se na něm mimo jiné vyjadřuje ke ztrátě svého syna. Kolekce je temná, chladná, atmosféra je ale po umělecké stránce lákavá.

 

Jiří Suchý: Zlatá kolekce

Nová alba

FOTO: Supraphon

Zlatá kolekce je malým příspěvkem k oslavě básníka, textaře, skladatele, spisovatele, zpěváka, herce, hudebníka, grafika, režiséra, tvůrce divadla Semafor Jiřího Suchého. Je to muž, který zásadně ovlivnil vývoj moderní české populární hudby a divadla malých forem.

 

Jan Spálený: Terčino Milé údolí - Live

Nová alba

FOTO: Warner Music

Vychází záznam koncertu tria Jana Spáleného, který se odehrál na začátku léta na tvrzi Cuknštejn ležící v Terčině údolí u Nových Hradů v jižních Čechách. Jan Spálený Trio pomyslně navazuje na předchozí živý záznam Panenko skákavá natočený ve Skokách u Žlutic (2012).

 

M.I.A.: Aim

Nová alba

FOTO: Universal Music

Nové album zpěvačky a raperky, která si říká M.I.A. nabízí hip-hopové pasáže, které střídají zpívané. Také se na desce objevuje atmosféra muzikálových melodií. V textech jsou některé písně společensky kritické, jak to M.I.A. často dělává.

 

KT Tunstall: KIN

Nová alba

FOTO: Universal Music

Skotská zpěvačka a autorka KT Tunstall přichází již se svým šestým albem. Tentokrát se na něm vydává vstříc vlastní představě popu. Umí napsat dobré melodie, její pojetí nicméně dýchá určitou nezávislostí.

Může se vám hodit na službě Zboží.cz: