The Beatles: Live At The Hollywood Bowl

Nová alba

FOTO: Universal Music

Vychází reedice živáku, který se poprvé na trhu objevil v roce 1977. Jde o záznam ze tří vyprodaných koncertů v losangeleském Hollywood Bowl, které kapela absolvovala v letech 1964 a 1965.

Hana Zagorová: O Lásce

Nová alba

FOTO: Supraphon

Nové album si zpěvačka Hana Zagorová nadělila ke svým sedmdesátinám. Sešly se jí na něm písničky od pestrého spektra autorů, mnohdy o dvě generace mladších, než je ona sama. Přitom ve výsledku deska drží pohromadě, což je dáno její charakteristickou barvou hlasu.

Lenny: Hearts

Nová alba

FOTO: Universal Music

Čekání se vyplatilo. Česká zpěvačka Lenny vydala debutové album, které je hudebně pestré, aranžérsky nápadité a zvukově zajímavé. Většina písniček v sobě nese jasnou stopu ženského elementu, jiné jsou třeba o vztazích. Nechybí samozřejmě zpěvaččin charakteristický chraplák.

Tichá dohoda: Achtung 30!

Nová alba

FOTO: Pop Dissident Records

Pražská skupina Tichá dohoda vydává v albové podobě původně stejnojmenný demosnímek z letošní zimy. Třicet let kapely na něm připomínají tři novinky a čtyři koncertní záznamy slavných písniček z minulosti formace. Zpěvu se ujala Zuzana Vintrová.

Bastille: Wild World

Nová alba

FOTO: Universal Music

Tři roky po úspěšné prvotině přichází britská skupina Bastille se svým druhým albem. Navazuje na něm na své rázné indiepopové znění, tentokrát s bohatšími aranžemi. Kolekce přináší čtrnáct skladeb. Pokořit ale úspěch debutu pro ni nejspíš bude těžké.

Broods: Conscious

Nová alba

FOTO: Universal Music

Broods je elektropové duo z Nového Zélandu, které přichází se svým druhým albem. U protinožců si vede kolekce v tamních hitparádách výborně, obsadila čelní pozice. Do Evropy se kapela pozvolna dostává. Z jejího zvuku zní nicméně trochu chlad.

Meat Loaf: Braver Than We Are

Nová alba

FOTO: Universal Music

Pět let trvalo, než se americký zpěvák Meat Loaf dobral nového počinu. Autorem všech písniček na desce je Jim Steinman, který se pohybuje mimo jiné i v oblasti scénické hudby. Právě ta je pro písně na novince Meat Loafa výrazně charakteristická. Mocný zpěvákův hlas jim pak dává patřičné rozmáchlosti.

Lindsey Stirling: Brave Enough

Nová alba

FOTO: Universal Music

Americká houslistka Lindsey Stirling vydala své třetí studiové album Brave Enough. Jeho posláním je mínění umělkyně, že by lidé měli najít dost odvahy dělat to, po čem touží. První březnový den příštího roku vystoupí v pražském Foru Karlín.

Madeleine Peyroux: Secular Hymns

Nová alba

FOTO: Universal Music

Americká zpěvačka Madeleine Peyroux, jež ve své kariéře nejvíce čerpá z jazzu a blues, přichází se svým dalším albem. Jsou na něm písničky od různých autorů, fazónu jim dává podmanivý přednes.

Může se vám hodit na službě Zboží.cz: