Light & Love: Surrender To The Stars

Nová alba

FOTO: Warner Music

Debutové album bratrů Balcárkových přináší písničky v popovém duchu s velkým vlivem elektroniky. Tandem také sází na vokální party a na optimistický a posilující odkaz ve svých písničkách.

 

Michael Kiwanuka: Love & Hate

Nová alba

FOTO: Universal Music

Michael Kiwanuka byl před čtyřmi lety pasován na objev nejméně britské hudební scény. První album ale utopil ve smutku a zdá se, že mu takové chutě zůstaly. Ne že by to nebyla zvukově a aranžérsky zajímavá deska, nálada skladeb je ale příliš ponurá a chybí jí tah.

 

Schoolboy Q: Blank Face LP

Nová alba

FOTO: Universal Music

Schoolboy Q je další postava americké hiphopové scény, která je poněkud otravná ve své snaze neustále něco povídat a podporovat to prázdnými hudebními beaty. Je to spíše zajímavost než pravdivá deska.

 

DJ Snack: Encore

Nová alba

FOTO: Universal Music

První deska francouzského dýdžeje a producenta, který si říká DJ Snake. Na jeho počinu není jenom hip-hop, ale především electronic dance music a také pop. Snaha dostat se s hudbou dál než jen k náznakům je patrná a vcelku úspěšná.

 

The Wedding Present: Going, Going...

Nová alba

FOTO: Scopitones

Britská kapela The Wedding Present je na scéně s několikaletou pauzou od roku 1985. Musí to být logicky znát i na nových nahrávkách. Ta aktuální je desátá studiová, a pokud z ní něco charakteristického vstupuje, pak je to rutina.