Film vstoupí do kin 13. října a je podle tvůrců „komedií nejen o lásce, ale i o ženské odvaze najít samu sebe, o hrdosti, odhodlání a nesnázích, se kterými se i ta nejbezvadnější ženská může setkat na cestě za samostatností a láskou.“

Elišky (Petra Hřebíčková) se její bohatý manžel (Jiří Langmajer) zbaví krátce před čtyřicítkou. Rozhodne se začít od nuly jako učitelka v malé středočeské vesničce. Ubytování jí najdou u místního hrobníka (Ondřej Vetchý), který už s „ženskejma definitivně skončil“, a učitelka si jen těžko zvyká na jeho podivínské chování.

Postavit se na vlastní nohy

Producent Tomáš Hoffman je také režisérem filmu a spoluautorem scénáře, který napsal Jiří Vejdělek (Účastníci zájezdu, Ženy v pokušení, Něžné vlny). „Měl jsem při psaní před očima ženu, která je zvyklá žít si na vysoké noze, a pak se náhle musí postavit na nohy vlastní,“ popsal svůj příběh.

„Je to příběh o setkání dvou lidí. Je to film o hledání, o naději ale i o tom, že člověk má za svůj život plnou odpovědnost a to po celou dobu jeho trvání. Film o lásce, která lidem může pomoci. Zejména těm, kteří nemají chuť, odvahu a sílu věřit, že by jim ještě někdy mohlo být hezky. Díky šťastnému setkání dokážou prožít nejhezčí kus svého života, přestože tomu už ani jeden z nich nevěřil,“ řekl Ondřej Vetchý.

V dalších rolích si zahráli Miroslav Táborský, Václav Postránecký, Ondřej Malý, Tereza Kostková, Jenovéfa Boková  a Pavla Tomicová.