Již před 56 lety natočil John Sturges svůj westernový příběh o vesnici trpící pod nájezdy bandity Calvery. Vesničané se jednoho dne rozhodnou bránit a požádají o pomoc pistolníka Chrise. Ten dá dohromady partu drsných ztracenců a boj za spravedlnost může začít. Tehdy si hlavní role zahráli Yul Brynner, Steve McQueen, Charles Bronson, James Coburn, Robert Vaughn, Brad Dexter, Horst Buchholz a Eli Wallach.

V nové verzi figurují třeba Denzel Washington, Chris Pratt a Ethan Hawke. Režie se ujal Antoine Fuqua a film by měl doputovat 22. září i do českých kin.

Povstali noví kovbojové.

Povstali noví kovbojové.

FOTO: MGM

„Neumím si představit lepší místo a lepší publikum pro světovou premiéru,” tvrdí o Torontu Fuqua.

Na kanadském festivalu je očekáván také nový film Olivera Stonea o whistle-blowerovi Edwardu Snowdenovi. Samotný Snowden se tam objeví jen krátce v závěru. Hraje ho Joseph Gordon-Levitt a jeho přítelkyni Lindsay Millsovou Shailene Woodleyová. Stone už dříve poznamenal, že Snowden na hraní moc není, krátkou scénu s ním točil devětkrát.

Edward Snowden zveřejnil v roce 2013 tajné materiály americké vlády a stal se nepřítelem státu. Bývalý konzultant špionážních služeb loni prohlásil, že by byl ochoten jít do amerického vězení, chce ale jistotu, že dostane nižší trest, když přizná vinu.