Red Hot Chili Peppers : Getaway

 

FOTO: Warner Music

Novinka americké skupiny Red Hot Chili Peppers vyšla v pátek. Autorsky se na ní podílel i Elton John, a sice v písni Sick Love. Kolekce přináší 13 písní, o její produkci se postaral Danger Mouse, o mix pak Nigel Godrich. Na první poslech znějí nové skladby slibně. První polovina alba je více popovější a kromě singlu Dark Necessities a titulní skladby se zdají být potencionálními hity skladby The Longest Wave, Goodbye Angels nebo Sick Love.

 

Rick Astley: 50

 

FOTO: Warner Music

Osmé studiové album britského zpěváka a skladatele Ricka Astleyho přináší písničky, které si sám napsal i otextoval. Nesou se v duchu popu, koketují ve svém stylu se zvukem osmdesátých let a jsou vcelku příjemné na poslech.

 

Barbora Mochowa: Waiting for the White Raven

 

FOTO: Foto 100 promotion

Waiting for the White Raven představuje Češku Barboru Mochowou jako sólovou interpretku se silným autorským materiálem. Pro spolupráci si přizvala textařky Alici Bauer a Terezu Frantovou a smyčcové kvarteto Kvintesence Quartet. Smyčcové aranžmá Františka Krtičky a Martina Brunnera podtrhuje sadpopové vyznění alba.

 

Rival Sons: Hollow Bones

 

Kalifornská rocková skupina Rival Sons vydává své v pořadí páté album. Její hudební řeč se postupně prohlubuje, jsou v ní ale nadále jako nosné pilíře patrné rock, hard rock a bluesová hudba. Je to velmi dobrá nahrávka.

 

ANOHNI: Hopelessness

 

FOTO: Rough Trade

Hopelessness je album zpěvačky Antony Hegarty, první vydané pod pseudonymem Anohni. Na desce se snoubí elektronická muzika s alternativním přístupem k ní. Rozhodně jde ale o osobitou nahrávku. Anohni vystoupí na letošních Colours of Ostrava.