Mel Gibson a scenárista Randall Wallace připravují druhý díl, kde dojde ke zmrtvýchvstání Ježíše Krista, informoval server The Hollywood Reporter.

Wallace, nominovaný na Oscara za scénář ke známému snímku z devadesátých let Statečné srdce, potvrdil, že příběh právě píše. S Gibsonem se domluvili na druhém dílu během práce na filmu Hacksaw Ridge, který Gibson režíroval.

„Vždy jsem chtěl vyprávět tenhle příběh. Umučení Krista byl začátek a ještě hodně toho zbývá,” řekl Wallace, který studoval náboženství na Duke University.

James Caviezel ve filmu Umučení Krista

James Caviezel ve filmu Umučení Krista

FOTO: Icon Productions

Vleklé Umučení Krista sice není považováno za mimořádně podařený film, překvapivě hodně ale vydělal (cca 612 miliónů dolarů). Už proto se vždy mluvilo o tom, že se Gibson asi pokusí o další díl. Dvanáct let se však věnoval jiné práci.

První díl vznikl mimo velká hollywoodská studia a u druhého je zatím příliš brzy mluvit o tom, kdo se ho ujme. Randall Wallace naznačil, že se mu už pár investorů ohlásilo. „Je ještě brzy na jednání o penězích, tohle je velká a posvátná věc,” tvrdí.

V únoru byl uveden také film Risen (Ve jménu Krista), který se zaměřil na úplně stejné téma, ale Mel Gibson s ním neměl nic společného. Přijetí u kritiky bylo spíše chladnější a ani po komerční stránce se z něj velký hit nestal.