„Dokážu si představit, že bych jednoho dne odehrál koncert postavený pouze na skladbách Oasis,“ prohlásil Noel Gallagher v nedávném rozhovoru pro magazín The Mirror v Argentině, kde vystupoval v rámci jihoamerické části festivalu Lollapalooza.

Vztah s bratrem Liamem podle něho zůstává velice chladný a on nemá zájem vyprovokovat další situaci podobnou té, která v roce 2009 vedla k rozpadu Oasis. „Liam je stále velmi rozzlobený muž. Není v pohodě. Má ve zvyku komplikovat i ty nejjednodušší věci,“ podotkl starší z obou bratrů.

Noel prý bude raději spokojeně dál vystupovat se svou doprovodnou kapelou High Flying Birds, než by šel do možného konfliktu a dalšího rozchodu Oasis. „Možná přijde den, kdy se obnovení Oasis bude zdát být dobrým nápadem, zatím však mám příliš mnoho sólových plánů.“

Oasis se rozpadli v roce 2009 po zásadní hádce obou bratrů. Začátkem letošního roku se objevily zprávy o možném smíření. Podle Noela však existuje jenom jednoprocentní pravděpodobnost, že se tak stane.

Jeho kapela High Flying Birds loni vydala album Chasing Yesterday, v dubnu bude pokračovat v britském turné a v létě vystoupí na několika festivalech, mimo jiné na maďarském Szigetu.

Návrat Oasis je tedy v nedohlednu, ale fanoušci na ně nezapomněli. Jako nejlepší britskou skladbu všech dob nedávno zvolili Wonderwall od Oasis. O jejím prvenství v anketě The Best of British 2016 stanice Radio X rozhodlo více než padesát tisíc posluchačů.