Jack Garratt: Phase

 FOTO: Universal Music

Mělo to být dobré album, protože britský zpěvák Jack Garratt uspěl v dalším ročníku britské hudební ankety pro objevy Sound Of 2016, kterou vyhlašuje BBC. Album, je ale mdlé, utahané a v zásadě velmi průměrné.

The 1975: I Like It When You Sleep, for You Are So Beautiful Yet So Unaware of It


FOTO: Universal Music

Druhé album britské indierockové skupiny navazuje v mnohém na povedený debut. Kapela v něm opět využívá jak zvuku kytar, tak elektroniky, stejně tak originálního pěveckého projevu Matthewa Healyho.

 

Arakain: Arakadabra

 

NOvá alba

FOTO: archív Arakainu

Další album české metalové legendy přináší řízné písničky, ve kterých není ani tak důležitý text, jako melodie, riffy a případně i kytarová sóla. Výborný je zpěvák Honza Toužimský. Arakain momentálně vyráží na koncertní turné spolu s kapelou Dymytry.

Marpo: Lone Survivor

NOvá alba

FOTO: Mafia Records

Rapper Marpo vydává své šesté album. Tvrdí o něm, že je nejosobnější a nejvyspělejší, jaké v jeho diskografii je. Mezi hosty jsou Ektor, Separ, Kali, Ironkap a další. Křest kolekce proběhne 22. dubna v Malé sportovní hale na Výstavišti v Praze.

Jiří Schelinger, F. R. Čech: Hrrr na ně... / ...nám se líbí...

NOvá alba

FOTO: Supraphon

Vzpomínka na konec sedmdesátých let, kdy vyšla dvě povedená alba talentovaného českého rockového zpěváka Jiřího Schelingera. Ve dvojalbové edici je ke každé desce přidáno několik bonusů v podobě písniček, které vyšly na singlech.

Laura a její tygři: Žár trvá / Továrna na sny

NOvá alba

FOTO: Supraphon

Laura a její tygři si připomíná třicet let od vydání svého debutového alba Žár trvá a přidává k němu do kolekce novinku. Ta nabízí šlapající muziku i energii, kterou kapela za poslední léta vůbec nepozbyla.

Petra Göbelová: Normální žena

 

NOvá alba

FOTO: archív Milana Hermana

Petra Göbelová je mladá ostravská písničkářka, která studuje na brněnské JAMU. Své první album Normální žena natočila v roce 2014 ve studiu Mercury v Rokycanech. Na albu Petra zpívá a hraje na akustickou kytaru a nabízí vlídné a chytré písničky.