Na turné Harper představí nové album Call It What It Is, které vyjde 8. dubna 2016 u Stax Records. „Opětovná spolupráce s Innocent Criminals na nových skladbách je pro mě teď prioritou, bylo načase,“ řekl Harper loni časopisu RollingStone.

Ben Harper se narodil se v roce 1969 v Claremontu v Kalifornii a jako chlapec, v době největšího rozmachu metalu, začal na rozdíl od spolužáků napodobovat bluesovou kytaru. Od té doby vyvinul velmi specifický styl postavený na prolínání popu a folku s rockem, ale také s reggae, přičemž v pozadí stále zůstávají bluesové kořeny.

Ben Harper & The Innocent Criminals

Ben Harper & The Innocent Criminals

FOTO: Live nation

Jeho skupina Innocent Criminals (hráč na perkuse Leon Mobley, baskytarista Juan Nelson, bubeník Oliver Charles, klávesista Jason Yates a kytarista Michael Ward) se roku 2008 odmlčela, ale už je v plné síle zpět.

Vydali špičková alba jako Fight for Your Mind, The Will to Live, Burn to Shine, Diamonds on the Inside a Lifeline, které bylo nominováno na cenu Grammy. Innocent Criminals a Harper také natočili s The Blind Boys of Alabama nahrávku There Will Be a Light, která získala dvě Grammy.

Lístky budou v síti Ticketpro od 12. února za 990 korun.