Kytarista Slash a výstřední labilní zpěvák Axl Rose se po více než dvaceti letech konečně domluvili. Fanoušci nemohou věřit svým uším – jejich spory prý skončily. Axl a Slash hráli živě na jednom pódiu naposledy v roce 1993. Ostatní členové jako Izzy Stradlin, Duff McKagan či Dizzy Reed spory příliš nerozdmýchávali a bavili se s Axlem i se Slashem.

Slash při hře

Slash

FOTO: Petr Horník, Právo

Už prosákly informace, že skupina jedná o světovém turné, konkrétní program je ale zatím neznámý. Slash i McKagan nicméně oficiálně potvrdili, že jsou členy skupiny.

Nedávno Slash řekl, že už se měli smířit dávno. „V tomto bodě je skvělé rozpustit negativní energii, která mezi námi byla tak dlouho,” uvedl. Od devadesátých let se psalo, že zpěvák Axl Rose Slashe nenávidí. Párkrát se vyjádřil v tom smyslu, že kytarista neuznával jeho hudební nápady a urážel ho. Slash ještě v roce 2012 potvrdil, že ho Axl zřejmě nesnáší a ani prý pořádně neví proč.

Když byla původní sestava Guns N’ Roses uvedena do americké Rockenrolové síně slávy, Axl se nedokázal přenést přes své ego a rozhodl se ceremoniál ignorovat. Napsal jen dopis, kde vysvětlil, proč tam nemůže přijít, a zdůraznil, že se svými kolegy nebude spolupracovat.